מה הסיבה שמירי ורבות כמוה נמנעות מלקיים יחסי מין

אני יודעת שאני הולכת לגעת בנושא רגיש מאוד אצל הרבה בנות.  חשוב לי לדבר עליו,
בכדי לעזור להבין משהו חשוב בדרך לשחרר את המעצור הזה וליצור חיים של חופש מוחלט
והנאה רבה שקיימים ביחסי מין, שהם חלק שיכול להביא לחיינו תחושות ריגושים והמון
דברים טובים אחרים..

במשך שנותייי כמאמנת נתקלתי בנשים רבות שנמנעות מקרבה לגברים כי קיים אצלן
מחסום, שהוא בעצם פחד מהעניין המיני .יש צדדים רבים וסיבות רבות לקיומו ולפני שאעלה
פה כמה סיבות מרכזיות, חשוב  לי לציין ש..

לא חשוב מהי הסיבה. לכל אחת מהן יש פתרון!

והנה כמה דוגמאות מרכזיות:

– פחד שהצד השני יאבד שליטה ולא אצליח לעצור אותו

– פחד ורתיעה מהאיבר עצמו

– פחד מזה שלא אדע מה לעשות

– פחד מעצם החדירה

– פחד מניצול, שרוצים אותי רק לזה ואח”כ יזרקו….

– פחד שמקורו בפגעה מינית מהעבר

– מפחד מאיבוד שליטה של עצמי ואיך אראה מהצד

– פחד המהאקט עצמו, אם זה יכאב, יהיה טוב? או רע?

ועוד ועוד……

כל פחד הוא אמיתי ויש להתייחס אליו ברצינות רבה. הוא לא סתם נמצא אצלינו, הוא  שם במטרה להגן עלינו, מפני אמונה שנטענו בעצמינו בעבר. אמונה זה תפיסה לגבי שמשהו שאנחנו מאמינים בה מאוד ואת האמונה הזו קיבענו מדברים ששמענו, ראינו, חווינו מהסביבה שלנו. הבעיה היא שכל עוד האמונה הזו נמצאת בתוכינו הפחד ימשיך לשלוט ויחסום אותנו מלהשתחרר ולהתקרב לגברים .

כך קרה למירי. שפגשה אותי לראשונה שהיתה בגיל 26,  מיואשת ומתוסכלת, כי כבר עברה תחת ידיהם של 3 מטפלים ולא קרה כלום. הספקפטיות שהביאה לשיחה היתה רבה ומאוד. הבנתי את מקומה ושאלתי אותה כאשר היא  סקפטית איך זה שומר עליה? היא אמרה, שהסקפטיות משאירה אותה במקום הבטוח, במקום שלא צריך בו להתמודד עם המציאות ובמילים אחרות, הספקפטיות היא סוג של בריחה מהתמודדות. הצעתי לה להניח בצד את הסקפטיות ל 5 דקות ושאלתי אותה  מה מתאפשר לה לעשות כשהסקפטיות לא מתקיימת?

היא ענתה, שהיתה מורידה את חומות ההגנה שהסקפטיות מאפשרת לה והיתה פתוחה לשמוע.

מירי בחרה להוריד את הסקפטיות להרבה יותר מ5 דקות והבינה תוך כדי תהליך כמה המשפט של אמא שלה “תזהרי מגברים שלא יפגעו בך”, הוא חזק ועצמתי עבורה. מירי ממש פחדה מגברים ולא ממש הבינה למה? והאמת היא,שלא היתה לה שום סיבה נראית לעין מלבד אותו המשפט שהושרש היטב כאמונה, שגברים יכולים לפגוע בה .

לכן היא נמנעה מלהתקרב לגברים ובטח שלא לקיים איתם יחסי מין כדי להימנע מפגיעה .

לשחרר אמונה שאנחנו סוחבות איתנו שנים כל כך רבות, זה תהליך שלוקח מספר חודשים וכך היה עם מירי, שהבינה שהדרך לשחרור מהמעצור שקיים בה לא מפחידה בכלל כמו שחשבה.
וביום שבחתונה של חברה טובה שלה, הכירו לה את הבחור החתיך עם החיוך שהרעיד לה את אמות הסיפים,  ברגע ההוא הרגישה  משהו אחר. במקום הכיווץ שהיה לה  – הפחד, כשפגשה בעבר גברים, התחושה התחלפה בהתרגשות ושמחה.

משם החלה זוגיות מדהימה. את מחסום יחסי המין עברה בקלות, כי יכלה להביא שחרור רב מעצמה ולמדה איך לתקשר עם הצד השני כך, שיהיה רך וקשוב אליה ולצרכיה כמו שנכון לה.

ה HAPPY END של הסיפור הזה, הוא לא הדבר המרכזי והחשוב. אלא העובדה שמירי בחרה לעבור את מחסום הסקפטיות ולא לתת לסקפטיות להשתלט עליה , להמשיך להקפיא אותה ולסגת לאחור ולהישאר במקום.  ואם פספסת את המאמר הקודם, שלושת הצעדים הראשונים ליציאה מהבדידות, את מוזמנת
ללחוץ פה ולקרוא.

שתהיה שבת מקסימה,

קפי

 

 

פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *